MUMBAR DOLMASI UÇAĞA BİNDİ

    Başlık garibinize mi gitti.Ama doğru.Şahitim bile var.Çünkü onu uçağa  ''petunya ''bindirdi.Bilen varmı aranızda bilmem ,bu herkesin bildiği bir yiyecek değil.Ama ben çok severim daha doğrusu ailece severiz.Severizde  öyle kolay bulunan ,ya da kolay yapılan bi şey değil.Biz de yemeyeli 15 yıl olmuştu.Hatta gamze bi keresinde- anne hani biz uzun ince bişe yiyoduk  ,o neydi diye hatırlamıştı.İnsan beyni ne tuhaf tatları ve kokuları aradan kaç yıl geçse bile nası böyle hatırlıyor.

    Neyse .ben size bu mumbar dolması nası uçağa bindi onu anlatayım.Hangi yazısı hatırlamıyorun sevgili petunyacım .mitsukuya bir yorumunda    bahsetmiş bundan.Bende ne çok sevdiğimizi ama 15 yıldır yüzünü bile göremediğimizi, Nazlıya hamileyken bile canımın bi tek onu istediğini yazmıştım.Petunya hemen göndereyim yazdı..Ama nasıl olacaktı.Petunya mumbar dolmasını yaptırıp dondurdu.Sonra başladı araştırmaya  kargoya vers 3 günde gelir bozulur.Otobüs şirketleri almıyor çünkü terör dolayısıyla  paket göndermek yasaklanmış.Napsın petunya ,gelen bir arkadaşına verip uçakla gönderdi.

     Neyse şimdi elime geçti.Tanrım o ne lezzet .Hemen kutuyu açtım buzuyla ağzıma attım.Gamze yattığı yerden sesleniyor çabuk ısıt kahvaltıda yiyeceğim.

     Şimdi bu nasıl bir inceliktir nasıl bir zerafettir .Petunya bana  daha doğrusu hepimize unuttuğumuz değerleri yeniden hatırlattı. Eskiden annem yemek pişirirken ,biri gelse eğer pişmişse  hemen koyar verirdi,eğer pişmemişse  arkasından bizimle gönderirdi ,koktu diye.

    Teşekkürler petunyam sadece gönderdiğin için değil ..hayatımıza girdiğin için ve bizimle paylaştığın her şey için.Bu çiçekler sana

 

 

      Bu arda kahvaltıda da baharl@ nın Antalyadan getirdiği bergamut reçeli var.Hep diyorum ya burada kurulan dostluklar asla sanal değil.Gerçeğin ta kendisi.Çünkü başlayışı paylaşım üzerine.

 

NOT:Görülen lüzum üzerine daha doğrusu zuz tarafından uğradığım manevi baskı sonucu üstteki yazı yazıldıktan 2 saat sonra bu not eklemek zorunda kaldım.

        Petunya'nın arkadaşının eşi Erol Görman Bey uçakla Adana'dan mumbar dolamsını getirdi ama sonra bakın bu bana nasıl ulaştı bizim Zuz'un kapıcısı Hamdi Bey taksiyle gidip mumbar dolamsını Fenerbahçe Orduevinden Erol Beyden teslim aldı Zuz'a getirdi.Zuz tekrar buzluğa attı sabah ortağı Berfu Zuz'dan teslim aldı ve bana getirdi.İşte böyle bir kombine çalışma yapıldı bütün emeğe geçenlere sonsuz teşekkürler....

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !